Dünyanın En Pahalı Spor Ayakkabıları

Dünyanın En Pahalı Spor Ayakkabıları

Dünyanın en pahalı spor ayakkabıları birçok insanın rüyasına girecek görüntüye sahip. Konu ayakkabı olunca maalesef doymak bilmiyoruz. Özellikle spor ayakkabılar en çok ihtiyaç duyulan modeller arasında yer aldığı için ekstra bütçe ayırıyoruz. Spor ayakkabısı hem gündelik hemde spor yaparken vazgeçilmezdir.

Air Jordan 2 Eminem 313

 

Jordan Air 2’nin Eminem 313 modeli sınırlı sayıda üretilmiştir. Ayakkabının fiyatı tam 1000 dolar değerinde. Bu model piyasada satışa çıktıktan 5 dakika sonra tükendi. Bu yüzden bu ayakkabı şuanda satılmıyor. Satan kişiler ise 1000 doların katlarını istiyor.

Balmain Hight Top Double Strap

 

Fiyatı yaklaşık olarak 1.475 dolar civarındadır.

 

Dünyanın En Pahalı Spor Ayakkabıları Nike Air Foamposite

 

Fiyatı 1500 dolardır.

Christian Louboutin Rantus Orlato Flat

 

Dünyanın en pahalı spor ayakkabıları listesinde benim kalbimi en çok cezbeden bu model oldu. Parlak kırmızı ve yılan derisi görünümüne sahip olan bu ayakkabı 1.695 dolardır. Fiyatının bu kadar yüksek olmasının nedenlerinden birisi bu ayakkabının gerçek piton derisinden üretilmiş olmasıdır.

Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded

 

Jimmy Choo markasını modayı yakından takip eden kadınlar kesinlikle bilir. Birçok kadını kendisine hayran bırakan ayakkabılarıyla ünlüdür. Fiyatlarıda bir o kadar moralleri bozar. Kadın ayakkabılardan sonra sanki bu erkek spor ayakkabısı modeli pek olmamış.

 

Nike ParaNorman FoamPosite

 

Dikkat çekmeyi seviyorsanız bu ayakkabı size bunu sağlayacaktır. Fiyatı sadece 3000 dolarcık.

Dünyanın En Pahalı Spor Ayakkabıları Nike Dunk Low Pro SB Paris

 

Siz biraz daha eski tarz standartlaşmış spor ayakkabıları tercih ediyorsanız bu model tam size göre. Bu ayakkabının fiyatının bu kadar yüksek olmasının ana sebebi tüm dünyada sadece 202 adet üretilmiş olmasıdır. Ayakkabıyı ilk gördüğünüzde sanat eserlerine benzettiyseniz sanattan anlıyorsunuz demektir. Bu ayakkabı Fransız ressam Bernad Buffet tarafından tasarlandı. Fiyatı 3.500 dolardır. Ancak dünyada 202 adet olduğunu düşünürsek şuanda bu fiyata bu ayakkabıya sahip olmak pek mümkün değil. Stockx isimli web sitesinde bu ayakkabının ortalama satış fiyatı 35.975 dolardır.

Rick Owens ‘GeoBasket’

 

Ünlüler ile aynı markayı giymek isterseniz tercih edeceğiniz marka Rick Owens olmalıdır. Madonna, Rihanna gibi büyük isimler bu markanın hastası! Ayakkabı kahverengi iguana derisinden yapılıyor. Fiyatı 5152 dolar.

Dünyanın En Pahalı Spor Ayakkabıları Nike Air Mag

 

Sınırlı sayıda üretilen spor ayakkabılardan biriside nike air mag’dir. 2011 yılında 1500 çift, 2016 yılınca 89 çift satışa çıktı. Şuanda bu ayakkabıya sadece karaborsadan ulaşabilirsiniz. Stockx sitesindeki ortalama satış fiyatı 43.000 dolardır. Bu ayakkabı 2016 yılında 7500 TL’den satıldı.

Nike SB Flom Dunk High

 

Bu ayakkabının satış fiyatı 7500 dolar olsada gidip herhangi bir mağazadan ulaşabilmeniz mümkün değil. Şuanda internet üzerinde yer alan en düşük satış fiyat 60.000 dolardır.

Dünyanın en pahalı spor ayakkabıları listesinde yer alan ayakkabılardan en çok hangisini beğendiniz?

 

Günlük Bayan Spor Ayakkabısı Modelleri

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: