En İyi Koşu Spor Ayakkabısı Markaları

En İyi Koşu Spor Ayakkabısı Markaları

Hareketli bir yaşam tarzına sahipseniz buna uygun olarak spor ayakkabısı seçiminin ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Doğru ayakkabı seçimi yorgunluğu önler, kas ve iskelet sağlığınızı korur. Özellikle koşu yapan birisiyseniz ayakkabı seçimi sizin için en önemli etkendir. Birçok uzman ayakkabının koşu hızını etkilediğini söylüyor. Sizin için en iyi koşu spor ayakkabısı markaları listesi oluşturduk. Bu listede yer alan markalar dünya genelinde en çok tercih edilen koşu ayakkabılarını üretir.

Nike

 

Spor malzemeleri, giysiler ve ayakkabılar söz konusu olduğunda, hiçbir şey Nike’ın sahip olduğu popülaritenin önüne geçemez. 1964 yılında kurulan marka, atletizm dünyasında neredeyse tarihi bir isimdir. Hal böyle olunca nike mağazalarında sadece koşu ayakkabıları için oluşturulmuş bölümleri görebilmeniz mümkündür. Her cinsiyet ve yaş grubu için rahat ve esnek spor ayakkabı çeşitleriyle kendisini kanıtlamıştır.

Resmi Nike web sitesinde, çeşitli renk seçeneklerine sahip unisex bir koşu ayakkabısı olan Nike Air Zoom Pegasus 35’tir. Fazladan ayıracak birkaç dolarınız varsa, Epic React Flyknit modelinide tercih edebilirsiniz.

Adidas

 

Spor giyim söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak Adidas gelir. Firma 1924 yılında Almanya üzerinde kurulmuştur. Marka genel olarak giyim ve spor ayakkabıları üzerinden gitmeyi tercih ediyor.
Runner’s World’e göre Adidas Supernova, koşu için en iyi ayakkabı.

New Balance

 

New balance 100 yıllık bir geçmişe sahip olduğu halde yeni yeni popüler hale gelmeyi başladı. Bunun en büyük etkeni ise tabiki reklamlar. Markanın en iyi koşu ayakkabısı New Balance 860v8 modelidir.

Asics

 

Sneaker ayakkabı meraklısıysanız bu markayı duymuşsunuzdur. Şirketin üretmiş olduğu Gel-DS Trainer 22 modeli piyasada yer alan en hafif ayakkabılardan birisidir.
Maraton, kapsamlı bir koşu etkinliği için ise Asics Gel-Nimbus 18 modeli sizin için doğru tercih olabilir.

Brooks

 

Brooks marka koşu ayakkabısı almayı düşünüyorsanız Adrenaline GTS 18 ve Ghost 10 modelleri ilk bakmanız gereken ayakkabı modellerinden birisi olmalıdır.

Bu listede yer alan ayakkabıların fiyatları hemen hemen aynıdır. Koşu ayakkabısı standart olarak arada fazla fiyat uçurumu olmaması adına benzer fiyat etiketlerini koymayı tercih ediyor.

 

Koşu spor ayakkabısı markaları içinden siz hangisini tercih ediyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: