Spor Ayakkabıda Renkler

Spor Ayakkabıda Renkler

Kadınlar için kıyafette siyah renk nasıl olması gereken renklerden ise spor ayakkabısı için de beyaz renk mutlaka olması gereken renkler arasındadır. Beyaz spor ayakkabıyla bir kadın salaş da olabilir, gecenin en şık kadını da. Tabi ki beyaz rengi sadeliği simgelediği için spor ayakkabıda rahat ve cool görüntü elde etmek isteyen kadınlar için değerlidir. Gösterişi, abartıyı seven kadınlar ise beyaz spor ayakkabının yanı sıra pembe, fuşya, gold gibi renklerden hoşlanır. Erkeklerde ise giyim tercihleri dolayısıyla renk tercihleri genelde koyu tonlardadır. Siyah, lacivert veya kahverengi gibi renkler her zaman çok kullanılan renklerdir. Sıcak bölgelerde ise açık pembe, açık mavi gibi genelde açık renkli spor ayakkabılar revaçtadır. Kışın ise spor ayakkabı tercihleri siyah veya kahverengi renklerde yoğunlaşır.

Çeşitli spor dallarında sporun gereklerine uygun, kişilerin rahatlığı, konforu sebebiyle üretilen ayakkabılara spor ayakkabısı denir. Sporun şekline örneğin; tenis, futbol veya hentbol gibi sporlara uygun olarak ayakkabının tabanı, modeli veya üretim teknikleri çeşitlilik gösterir. Cinsiyete ve yaşa göre de spor ayakkabıları çeşitlilik gösterir. Spor ayakkabısı bayan, erkek ve çocuk spor ayakkabısı olarak da karşımıza çıkar.

Bayan Spor Ayakkabıları

Spor ayakkabının ortaya çıkış sebebi itibariyle sadece belli bir spor dalıyla ilgilenen kişilerin kullanması beklenirken günümüzde bu durum tamamen değişmektedir. Çeşitli spor dallarında kullanılan ayakkabıların yanı sıra günlük kullanım için de spor ayakkabı tercih edilir. Kadınların modasında şık kıyafetleri dahi spor ayakkabı ile kombine ettiklerini görmekteyiz.
Kadınlar spor ayakkabı tercihlerini genelde rahatlıktan öte farklı ve tarz olmak için tercih ederler. Neon renkler ya da taşlı, boncuklu modeller bu sebepten piyasada bolca yer kazanmıştır. Bazen kadınlar için spor ayakkabı lüksün simgesidir. Spor ayakkabılar bir topuklu ayakkabı kadar gösterişli olan modelleri ile karşımıza çıkar.

Erkek Spor Ayakkabıları

Erkeklerde günümüzde takım elbisenin altında bile spor ayakkabı ile karşılaşmaktayız. Kadınlar kadar erkekler de hem rahat hem şık görünmek amacıyla spor ayakkabıyı tercih etmektedir. Erkekler, kadınlardan farklı olarak iş yerinde rahat etmek isterler.  Nefes alabilen, ayak yapılarına uygun spor ayakkabı bu tür seçimlerde ön plana çıkar.
Spor Ayakkabısı Fiyatları
Spor ayakkabısı fiyatları, içerisinde kullanılan malzemelere, malzemelerin kalitesine göre çeşitli miktarlarda karşımıza çıkar. Örneğin; Nike spor ayakkabı kalitesinde, soğuk bölgeler için hazırlanan ve içerisinde gerçek deri kullanılan spor ayakkabıları günümüz de 500 ila 2.000 Türk lirası arasında karşımıza çıkar. Ancak ince yapılı kumaş ve yapım kalitesi düşük modeller 150 ila 500 Türk Lirası civarındadır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: