Su Geçirmez Spor Ayakkabı

su geçirmez spor ayakkabı

Spor ayakkabıları, sürekli kullanılan ve kullanıldığı her alanda rahat bir şekilde hareket edilmesini sağlayan ayakkabılardandır. Her insanın spor ayakkabı seçimi ve ayakkabı zevki farklı olmakla birlikte, günlük hayatta ayakkabıların en rahat olanı daha çok tercih edilir. Spor ayakkabısı, giyilen her türlü pantolon, etek, elbise ve dış giyim kıyafetleriyle çok kolay bir şekilde kombinlenir. Seçilen kıyafetin rengine uygun olan bir spor ayakkabısı, günlük giyimin vazgeçilmez bir parçasıdır. Tercih edilen spor ayakkabısı modeli nasıl olursa olsun, ayakkabının giyilebilir olması için birtakım özelliklere de sahip olması gerekir. Bu özellikler arasında bilinen en önemli özellik, ayakkabının su geçirmez özellikte olmasıdır.

Su Geçirmez Spor Ayakkabı Neden Tercih Ediliyor?

 

Spor ayakkabılarının çoğu, her türlü hava koşulunda giyilmeye uygun olmayabilir. Yarı yolda kalmamak ve olumsuz hava koşulundan kötü etkilenmemek için, ayakkabının kaliteli olması ve kötü hava koşullarına karşı çok dayanıklı olması gerekir. Spor ayakkabı alan kişiler ilk olarak su geçirmez olup olmadığına bakarlar. Görünüşü şık, kullanımı rahat, fiyatı uygun ve su geçirmez özellikleri olan kaliteli bir spor ayakkabısı, insanların ayakkabıda ilk tercihidir. Su geçiren ayakkabılar, yağmurlu havalarda insanları yarı yolda bırakır ve ayakların üşümesine neden olur. Ayakların su çekmesi de birtakım hastalık ve rahatsızlıklara neden olur. Bundan dolayı, spor ayakkabısı seçilirken ayakkabının giyileceği mevsim göz önünde bulundurularak giyileceği mevsime göre seçim yapılmalıdır.

Su Geçirmez Ayakkabının Özellikleri Nelerdir?

 

Su geçirmez spor ayakkabı, suya dayanıklı olması için kalın bir tabana sahiptir. Bezden üretilmiş olan, üstü açık olan ve fileli olan spor ayakkabıları, diğer ayakkabıların aksine daha çok su geçirir. Bir ayakkabının su geçirmez olup olmadığı, üretildiği malzemenin kalitesiyle doğru orantılıdır. Alt tabanı kalın olan ve kenarları dolgulu ve sert malzemeden üretilen ayakkabıların çoğu su geçirmez. Su geçirmez özellikli bir ayakkabı, waterproof teknolojisiyle üretilir ve soğuk kış aylarında, ayağı sıcak tutma, üşütmeme özelliklerine sahiptir. Bu ayakkabıları kullanan kişiler, su birikintisine bastıkları zaman ayakları sudan etkilenmez. Su geçirmez ayakkabı fiyatları, ayakkabı üretilirken kullanılan malzemeye  ve ayakkabının markasına göre değişiklik gösterir.

su geçirmez spor ayakkabı
su geçirmez spor ayakkabı

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: